Bel Fuse Inc. SCRH127/LD-820
SCRH127/LD-820 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH127/LD-820
Brief Description
FIXED IND 82UH 2.4A 130 MOHM SMD
Datasheet Download
SCRH127/LD-820.pdf
Availability of SCRH127/LD-820
QUANTITY
SCRH127/LD-820 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH127/LD-820
Internal Part NumberEIS-SCRH127/LD-820
Material - Core-
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating2.4A
Current - Saturation2.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH127/LD-820
Related LinksSCRH127, SCRH127/LD-820 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH127/LD-820 Details Description
Related parts for SCRH127/LD-820
CONN SPRING 12POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.4A 8VSSOP datasheet.pdf
BOOK NUTS&VOLTS BASIC STAMPS #6 datasheet.pdf
OSC TCXO 38.40MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3.94MM datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3POS SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 5.8A 10.5 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
EMI/RFI SUPPRESSORS & FERRITES datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 35A datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC datasheet.pdf