Bel Fuse Inc. SCRH4D28-680
SCRH4D28-680 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH4D28-680
Brief Description
FIXED IND 68UH 600MA 699 MOHM
Datasheet Download
SCRH4D28-680.pdf
Availability of SCRH4D28-680
QUANTITY
SCRH4D28-680 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH4D28-680
Internal Part NumberEIS-SCRH4D28-680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSurface Mount Wire Wound Inductors
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH4D28
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±30%
Current Rating600mA
Current - Saturation350mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)699 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH4D28-680
Related LinksSCRH4D, SCRH4D28-680 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH4D28-680 Details Description
Related parts for SCRH4D28-680
FIXED IND 2.7UH 545MA 280 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 60POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.280" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf