Bel Fuse Inc. SCRH5D28R-680
SCRH5D28R-680 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH5D28R-680
Brief Description
FIXED IND 68UH 940MA 351 MOHM
Datasheet Download
SCRH5D28R-680.pdf
Availability of SCRH5D28R-680
QUANTITY
SCRH5D28R-680 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH5D28R-680
Internal Part NumberEIS-SCRH5D28R-680
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±30%
Current Rating940mA
Current - Saturation480mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)351 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH5D28R-680
Related LinksSCRH5D, SCRH5D28R-680 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH5D28R-680 Details Description
Related parts for SCRH5D28R-680
RES SMD 18K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OP AMP 85MHZ R-R 14-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 2325 datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
28 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf