ON Semiconductor SCV303LSN29T1G
SCV303LSN29T1G picture photo
Mfg. Part Number
SCV303LSN29T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR ULC 2.9V 5-TSOP
Datasheet Download
SCV303LSN29T1G.pdf
Availability of SCV303LSN29T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SCV303LSN29T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SCV303LSN29T1G
Internal Part NumberEIS-SCV303LSN29T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.9V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCV303LSN29T1G
Related LinksSCV303L, SCV303LSN29T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SCV303LSN29T1G Details Description
Related parts for SCV303LSN29T1G
IC MCU 16BIT 256KB TQFP-128-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINI PV CTW 30AU 28-32 AWG datasheet.pdf
FIXED IND 7.5UH 1.29A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL R/A 3.05MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
LI2000 THERM TAPE 320X320X0.15MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SR BTS PC SS 9 ASY C datasheet.pdf
CAP CER 30PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf