ON Semiconductor SCY991351DDR2G
SCY991351DDR2G picture photo
Mfg. Part Number
SCY991351DDR2G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Brief Description
IC REG CTRLR PWM
Datasheet Download
SCY991351DDR2G.pdf
Availability of SCY991351DDR2G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SCY991351DDR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of SCY991351DDR2G
Internal Part NumberEIS-SCY991351DDR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 14/Apr/2010
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Outputs-
Frequency - Max-
Duty Cycle-
Voltage - Supply-
Buck-
Boost-
Flyback-
Inverting-
Doubler-
Divider-
Cuk-
Isolated-
Operating Temperature-
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCY991351DDR2G
Related LinksSCY9913, SCY991351DDR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SCY991351DDR2G Details Description
Related parts for SCY991351DDR2G
RELAY OPTO SPST 120MA 4 SOP 350V datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 0.6X3.5MM datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-ST SIMPLEX datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
MCPC/PCI-MEDIALINX-SM1310/PLUS-S datasheet.pdf
RES 16.384K OHM 1/2W 0.01% RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W DO213AB datasheet.pdf