Advanced Photonix, Inc. SD100-13-23-222
SD100-13-23-222 picture photo
Mfg. Part Number
SD100-13-23-222
Brief Description
PHOTODIODE UV ENH 2.5MM TO-5
Datasheet Download
SD100-13-23-222.pdf
Availability of SD100-13-23-222
QUANTITY
SD100-13-23-222 Order Process
Ship out your order
Specifications of SD100-13-23-222
Internal Part NumberEIS-SD100-13-23-222
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSingle-Element Silicon Pin Photodiodes
PackagingBulk
Wavelength-
Color - Enhanced-
Spectral Range250nm ~ 1100nm
Diode TypePIN
Responsivity @ nm0.18 A/W @ 365nm
Response Time13ns
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)75V
Current - Dark (Typ)1nA
Active Area5.067mm²
Viewing Angle90°
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SD100-13-23-222
Related LinksSD100-1, SD100-13-23-222 Datasheet, Advanced Photonix, Inc. Distributor
SD100-13-23-222 Details Description
Related parts for SD100-13-23-222
IDC CABLE - MSC16K/MC16M/X datasheet.pdf
IC PROM SER I-TEMP 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA Backlight, Signage 28-HTSSOP datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 48TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CROSS RAIL datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 750X400MM datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf