SanDisk SDANA-016G-000000
SDANA-016G-000000 picture photo
Mfg. Part Number
SDANA-016G-000000
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 16GB 2.5" UATA
Datasheet Download
SDANA-016G-000000.pdf
Availability of SDANA-016G-000000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SDANA-016G-000000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDANA-016G-000000
Internal Part NumberEIS-SDANA-016G-000000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesSSD UATA
Memory Size16GB
Memory TypeFLASH - NAND
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDANA-016G-000000
Related LinksSDANA-01, SDANA-016G-000000 Datasheet, SanDisk Distributor
SDANA-016G-000000 Details Description
Related parts for SDANA-016G-000000
IC OPAMP GP 16MHZ 8SOIC datasheet.pdf
HOT AIR GUN REFLECTOR datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL RGB/RGB TRSIL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf