Eaton (formerly Cooper Bussmann) SDH3812-151-R
SDH3812-151-R picture photo
Mfg. Part Number
SDH3812-151-R
Brief Description
FIXED IND 150UH 200MA 5.45 OHM
Datasheet Download
SDH3812-151-R.pdf
Availability of SDH3812-151-R
QUANTITY
SDH3812-151-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDH3812-151-R
Internal Part NumberEIS-SDH3812-151-R
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating200mA
Current - Saturation220mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.45 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.149" L x 0.149" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDH3812-151-R
Related LinksSDH381, SDH3812-151-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SDH3812-151-R Details Description
Related parts for SDH3812-151-R
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIFFUSE 2M NPN/PNP HORZ CONN datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 62A TO-263 datasheet.pdf