CUI Inc. SDI12-15-UDC-P6
SDI12-15-UDC-P6 picture photo
Mfg. Part Number
SDI12-15-UDC-P6
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 12W
Datasheet Download
SDI12-15-UDC-P6.pdf
Availability of SDI12-15-UDC-P6
QUANTITY
SDI12-15-UDC-P6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDI12-15-UDC-P6
Internal Part NumberEIS-SDI12-15-UDC-P6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSDI12-UD Series Cert of Compliance
Standard Package30
SeriesSDI12-UD
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class II)
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)800mA
Power (Watts)12W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.89" W x 1.18" H (75.0mm x 48.0mm x 30.0mm)
ApprovalsCE, cULus, GS, PSE
Power (Watts) - Max12W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDI12-15-UDC-P6
Related LinksSDI12-1, SDI12-15-UDC-P6 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SDI12-15-UDC-P6 Details Description
Related parts for SDI12-15-UDC-P6
RES 1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC EMI REDUCTION TIME SAFE 8WDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE D 20POS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .156" datasheet.pdf