CUI Inc. SDI18-15-UC-P6R
SDI18-15-UC-P6R picture photo
Mfg. Part Number
SDI18-15-UC-P6R
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 19.5W
Datasheet Download
SDI18-15-UC-P6R.pdf
Availability of SDI18-15-UC-P6R
QUANTITY
SDI18-15-UC-P6R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDI18-15-UC-P6R
Internal Part NumberEIS-SDI18-15-UC-P6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSDI18-U Series Cert of Compliance
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesSDI18-U
Region UtilizedNorth America
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)1.3A
Power (Watts)18W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max18W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDI18-15-UC-P6R
Related LinksSDI18-1, SDI18-15-UC-P6R Datasheet, CUI Inc. Distributor
SDI18-15-UC-P6R Details Description
Related parts for SDI18-15-UC-P6R
RES 6.8K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERMINAL BLOCK JUMPER 2POS datasheet.pdf
IC BUFFER DL NON-INVERTING 6XSON datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 100KHZ 8TDFN datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.422 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
32-OUTPUT MOD FOR MITSUBISHI PLC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf