Logic PD, Inc. SDK-OMAPL138-10-6408R
SDK-OMAPL138-10-6408R picture photo
Mfg. Part Number
SDK-OMAPL138-10-6408R
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
Brief Description
KIT EXPERIMENTER OMAPL138 ZOOM
Datasheet Download
SDK-OMAPL138-10-6408R.pdf
Availability of SDK-OMAPL138-10-6408R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SDK-OMAPL138-10-6408R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDK-OMAPL138-10-6408R
Internal Part NumberEIS-SDK-OMAPL138-10-6408R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
SeriesOMAP™
Board TypeEvaluation Platform
TypeMPU
Core ProcessorARM9
Operating System-
PlatformZoom™
For Use With/Related ProductsOMAP-L138
Mounting TypeFixed
ContentsBoard(s), Cable(s), LCD, Power Supply
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDK-OMAPL138-10-6408R
Related LinksSDK-OMAPL1, SDK-OMAPL138-10-6408R Datasheet, Logic PD, Inc. Distributor
SDK-OMAPL138-10-6408R Details Description
Related parts for SDK-OMAPL138-10-6408R
RES SMD 1.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
OSC XO 161.1328MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .050 10POS VERT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
IC FLYBACK CTRL W/PFC 16-MSOP datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
750 MHz, 3.8 mA 10 ns Switching Multiplexers IC datasheet.pdf