Samtec, Inc. SDL-123-G-10
SDL-123-G-10 picture photo
Mfg. Part Number
SDL-123-G-10
Brief Description
CONN RCPT .100" 46POS DUAL GOLD
Datasheet Download
SDL-123-G-10.pdf
Availability of SDL-123-G-10
QUANTITY
SDL-123-G-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDL-123-G-10
Internal Part NumberEIS-SDL-123-G-10
Connector TypeReceptacle
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.122" (3.10mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDL-123-G-10
Related LinksSDL-12, SDL-123-G-10 Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SDL-123-G-10 Details Description
Related parts for SDL-123-G-10
HOOK-UP STRND 32AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION 4.2V 10-DFN datasheet.pdf
IC OPAMP LOGARITHMIC 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/40W CARBON R-LOG datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
470UF 10V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf