Eaton (formerly Cooper Bussmann) SDQ25-150-R
SDQ25-150-R picture photo
Mfg. Part Number
SDQ25-150-R
Manufacturer
Product Category
Arrays, Signal Transformers
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 14.79UH SMD
Datasheet Download
SDQ25-150-R.pdf
Availability of SDQ25-150-R
QUANTITY
SDQ25-150-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDQ25-150-R
Internal Part NumberEIS-SDQ25-150-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEPIC Converter
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 31/Aug/2013
Coiltronics Magnetics Facility 31/Aug/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,900
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyArrays, Signal Transformers
SeriesSDQ
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series59.17µH
Inductance - Connected In Parallel14.79µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel1.24A
Current Rating - Series619mA
Current Saturation - Parallel1.05A
Current Saturation - Series523mA
DC Resistance (DCR) - Parallel163.2 mOhm
DC Resistance (DCR) - Series652.6 mOhm
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDQ25-150-R
Related LinksSDQ25, SDQ25-150-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SDQ25-150-R Details Description
Related parts for SDQ25-150-R
IC HISIDE SWTCH SMBUS DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 60V 8-SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DGTL POT 4CH 10K 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CORD PWR 18AWG X 2C SPT OPEN 6' datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM T/H datasheet.pdf