Eaton (formerly Cooper Bussmann) SDQ25-220-R
SDQ25-220-R picture photo
Mfg. Part Number
SDQ25-220-R
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 22.47UH SMD
Datasheet Download
SDQ25-220-R.pdf
Availability of SDQ25-220-R
QUANTITY
SDQ25-220-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDQ25-220-R
Internal Part NumberEIS-SDQ25-220-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series89.89µH
Inductance - Connected In Parallel22.47µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel1.01A
Current Rating - Series507mA
Current Saturation - Parallel849mA
Current Saturation - Series425mA
DC Resistance (DCR) - Parallel243.1 mOhm
DC Resistance (DCR) - Series972.4 mOhm
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDQ25-220-R
Related LinksSDQ25, SDQ25-220-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SDQ25-220-R Details Description
Related parts for SDQ25-220-R
IC SWITCH OCTAL SPST 24TSSOP datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 4BIT 14SOIC datasheet.pdf
EXTENDED SHAFT .31X.31" datasheet.pdf
RES 255 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCULAR CONNECTOR WITH HARAX M datasheet.pdf
IC DEMULTIPLEXER 48TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf
07P MTA156 HDR ASSY W/O#2,4,6 datasheet.pdf
BCH-350V- 2 BK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf