Sullins Connector Solutions SDS100-PRW2-F15-SN00-1
SDS100-PRW2-F15-SN00-1 picture photo
Mfg. Part Number
SDS100-PRW2-F15-SN00-1
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
SDS100-PRW2-F15-SN00-1.pdf
Availability of SDS100-PRW2-F15-SN00-1
QUANTITY
SDS100-PRW2-F15-SN00-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS100-PRW2-F15-SN00-1
Internal Part NumberEIS-SDS100-PRW2-F15-SN00-1
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
TerminationSolder Cup
Features-
Operating Temperature-
Voltage Rating250V
Current Rating3A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS100-PRW2-F15-SN00-1
Related LinksSDS100-PRW2, SDS100-PRW2-F15-SN00-1 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SDS100-PRW2-F15-SN00-1 Details Description
Related parts for SDS100-PRW2-F15-SN00-1
COUPLING PWR LD/LDP/CD3 WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 5KV X7R 2220 datasheet.pdf
SENSOR AND AMP UNIT NARROW NPN datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-10AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 930MA 290 MOHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
INTL INVERTER/CHARGER 230VAC 30A datasheet.pdf
MOD DIODE 600V 300A INT-A-PAK datasheet.pdf