Sullins Connector Solutions SDS100-PRW2-M25-SN00-6
SDS100-PRW2-M25-SN00-6 picture photo
Mfg. Part Number
SDS100-PRW2-M25-SN00-6
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
SDS100-PRW2-M25-SN00-6.pdf
Availability of SDS100-PRW2-M25-SN00-6
QUANTITY
SDS100-PRW2-M25-SN00-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS100-PRW2-M25-SN00-6
Internal Part NumberEIS-SDS100-PRW2-M25-SN00-6
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Operating Temperature-
Voltage Rating250V
Current Rating3A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS100-PRW2-M25-SN00-6
Related LinksSDS100-PRW2, SDS100-PRW2-M25-SN00-6 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SDS100-PRW2-M25-SN00-6 Details Description
Related parts for SDS100-PRW2-M25-SN00-6
FUSE BOARD MOUNT 63MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf