Sullins Connector Solutions SDS103-PRW2-M25-SN00-132
SDS103-PRW2-M25-SN00-132 picture photo
Mfg. Part Number
SDS103-PRW2-M25-SN00-132
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable
Datasheet Download
SDS103-PRW2-M25-SN00-132.pdf
Availability of SDS103-PRW2-M25-SN00-132
QUANTITY
SDS103-PRW2-M25-SN00-132 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS103-PRW2-M25-SN00-132
Internal Part NumberEIS-SDS103-PRW2-M25-SN00-132
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series103
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationIDC, Ribbon Cable
FeaturesFeed Through
Operating Temperature-
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS103-PRW2-M25-SN00-132
SDS103-PRW2-M25-SN00-132 Details Description
Related parts for SDS103-PRW2-M25-SN00-132
MOSFET N-CH 600V 47A TO-247 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
FLA-STE-GEH2,8 2P datasheet.pdf
RES 53 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 140POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 290MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf