API Delevan SDS130R-123M
SDS130R-123M picture photo
Mfg. Part Number
SDS130R-123M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 1.75A 185 MOHM
Datasheet Download
SDS130R-123M.pdf
Availability of SDS130R-123M
QUANTITY
SDS130R-123M Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS130R-123M
Internal Part NumberEIS-SDS130R-123M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSDS130R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±20%
Current Rating1.75A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)185 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.500" L x 0.398" W (12.70mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS130R-123M
Related LinksSDS130, SDS130R-123M Datasheet, API Delevan Distributor
SDS130R-123M Details Description
Related parts for SDS130R-123M
CAP PUSHBUTTON SQUARE BLACK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 80MA SOT23-5 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 120W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CAP CER 82PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 7POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
VARISTOR 90V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf