Crouzet SDSP10M110A
SDSP10M110A picture photo
Mfg. Part Number
SDSP10M110A
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
SS TIMR RPT CYCLE, 10M ADJ, 110V
Datasheet Download
SDSP10M110A.pdf
Availability of SDSP10M110A
QUANTITY
SDSP10M110A Order Process
Ship out your order
Specifications of SDSP10M110A
Internal Part NumberEIS-SDSP10M110A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDSP10M110A
Related LinksSDSP1, SDSP10M110A Datasheet, Crouzet Distributor
SDSP10M110A Details Description
Related parts for SDSP10M110A
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2CHAN 3STATE 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 13.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
1061 APPLIANCE INLET 10A 70C datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.2A 5TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 6.2A 12.2 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 9 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf