Crouzet SDSP60M110A
SDSP60M110A picture photo
Mfg. Part Number
SDSP60M110A
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
SS TIMR RPT CYCLE, 60M ADJ, 110V
Datasheet Download
SDSP60M110A.pdf
Availability of SDSP60M110A
QUANTITY
SDSP60M110A Order Process
Ship out your order
Specifications of SDSP60M110A
Internal Part NumberEIS-SDSP60M110A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDSP60M110A
Related LinksSDSP6, SDSP60M110A Datasheet, Crouzet Distributor
SDSP60M110A Details Description
Related parts for SDSP60M110A
RES 91K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.9PF 100V T2H 0805 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 22.5A SMD datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
BUSS MIDGET FUSE FAST ACTING datasheet.pdf
LJT 6C 6#22D PIN PLUG datasheet.pdf
330UF 16V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf