Panduit SE125P-TR10
SE125P-TR10 picture photo
Mfg. Part Number
SE125P-TR10
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
SLEEVE EXPAND WHT 1.25"(31.8MM)
Datasheet Download
SE125P-TR10.pdf
Availability of SE125P-TR10
QUANTITY
SE125P-TR10 Order Process
Ship out your order
Specifications of SE125P-TR10
Internal Part NumberEIS-SE125P-TR10
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesSE
TypeExpandable Sleeving
Diameter1.250" (31.80mm)
Diameter - Maximum1.500" (38.10mm)
Length200' (61.0m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
Features-
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE125P-TR10
Related LinksSE125, SE125P-TR10 Datasheet, Panduit Distributor
SE125P-TR10 Details Description
Related parts for SE125P-TR10
DIODE VAR CAPACITANCE SOT23-3 datasheet.pdf
FLAT CABLE PLATE datasheet.pdf
RES 150 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 24POS datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
SW ROTARY DIP HEX ORANGE STRT 5V datasheet.pdf