Vector Electronics & Technology, Inc. SE132216
SE132216 picture photo
Mfg. Part Number
SE132216
Manufacturer
Product Category
Racks
Brief Description
ENCLOSURE ASSY 3U X 19" X 16"
Datasheet Download
SE132216.pdf
Availability of SE132216
QUANTITY
SE132216 Order Process
Ship out your order
Specifications of SE132216
Internal Part NumberEIS-SE132216
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRacks
Series-
Dimensions - Panel16.000" L x 17.800" W x 5.200" H (406.40mm x 452.12mm x 132.08mm)
Dimensions - Overall17.600" L x 20.200" W x 6.400" H (447.04mm x 513.08mm x 162.56mm)
MaterialMetal, Aluminum
FeaturesFront and Rear Access
StyleEnclosed, Bottom, Sides, Top
TypeDesktop Rack
DoorDoorless
ColorGray
Mounting RailsTwo Pair
VentilationSides
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE132216
Related LinksSE13, SE132216 Datasheet, Vector Electronics & Technology, Inc. Distributor
SE132216 Details Description
Related parts for SE132216
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 530MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 39.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAN BLWR 120.5X37MM 220/240VAC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 40MA 6.12 OHM datasheet.pdf