Panduit SE50P-DR0
SE50P-DR0 picture photo
Mfg. Part Number
SE50P-DR0
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
SLEEVE EXP BLK 0.50" (12.7MM)
Datasheet Download
SE50P-DR0.pdf
Availability of SE50P-DR0
QUANTITY
SE50P-DR0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SE50P-DR0
Internal Part NumberEIS-SE50P-DR0
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesSE
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.500" (12.70mm)
Diameter - Maximum0.750" (19.10mm)
Length500' (152.44m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesWeather Resistant
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE50P-DR0
Related LinksSE50, SE50P-DR0 Datasheet, Panduit Distributor
SE50P-DR0 Details Description
Related parts for SE50P-DR0
MOSFET N-CH 100V 0.9A TO92-3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 560K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV NP0 3640 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
EXT ADPT 6" BRUSH 2X1/2X1" 4PC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 817MA 328 MOHM datasheet.pdf