Panduit SE75PFR-CR8
SE75PFR-CR8 picture photo
Mfg. Part Number
SE75PFR-CR8
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
SLEEVE EXP FR GRY 0.75" (19.1MM)
Datasheet Download
SE75PFR-CR8.pdf
Availability of SE75PFR-CR8
QUANTITY
SE75PFR-CR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of SE75PFR-CR8
Internal Part NumberEIS-SE75PFR-CR8
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesSE
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.750" (19.05mm)
Diameter - Maximum1.250" (31.80mm)
Length100' (30.5m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesFlame Retardant
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE75PFR-CR8
Related LinksSE75P, SE75PFR-CR8 Datasheet, Panduit Distributor
SE75PFR-CR8 Details Description
Related parts for SE75PFR-CR8
CONN HEADER .100 SINGL R/A 2POS datasheet.pdf
OSC XO 20.48MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1M OHM 0606 datasheet.pdf
RJI CABLE 4XAWG22/7 TRAIHAN PP datasheet.pdf
CAP MICA 1100PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf