Panasonic Industrial Automation Sales SF4B-A40-01(V2)
SF4B-A40-01(V2) picture photo
Mfg. Part Number
SF4B-A40-01(V2)
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 1590MM
Datasheet Download
SF4B-A40-01(V2).pdf
Availability of SF4B-A40-01(V2)
QUANTITY
SF4B-A40-01(V2) Order Process
Ship out your order
Specifications of SF4B-A40-01(V2)
Internal Part NumberEIS-SF4B-A40-01(V2)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
SeriesSF4B
Accessory TypeLight Curtain
For Use With/Related ProductsSF4B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF4B-A40-01(V2)
Related LinksSF4B-A4, SF4B-A40-01(V2) Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
SF4B-A40-01(V2) Details Description
Related parts for SF4B-A40-01(V2)
MEMORY CARD FLASH 26GB datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUAD 4INP 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
750 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf