Murata Electronics North America SFELA10M7FA00-B0
SFELA10M7FA00-B0 picture photo
Mfg. Part Number
SFELA10M7FA00-B0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Filters
Brief Description
FILTER 10.7MHZ 280KHZ BANDWIDTH
Datasheet Download
SFELA10M7FA00-B0.pdf
Availability of SFELA10M7FA00-B0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFELA10M7FA00-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFELA10M7FA00-B0
Internal Part NumberEIS-SFELA10M7FA00-B0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCeramic Filters
SeriesCERAFIL®, SFELF
PackagingBulk
Frequency10.7MHz Center
Impedance330 Ohm
Bandwidth280kHz
Insertion Loss4dB
Package / Case3-SIP, 2.50mm pitch
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.354" (9.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Filter TypeFM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFELA10M7FA00-B0
Related LinksSFELA10M, SFELA10M7FA00-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFELA10M7FA00-B0 Details Description
Related parts for SFELA10M7FA00-B0
CONN SPLICE PARALLEL 2AWG SOLIS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC COMP 1.6V SNGL P-P 8DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
POT 175 OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V datasheet.pdf