Murata Electronics North America SFELB10M7KA00-B0
SFELB10M7KA00-B0 picture photo
Mfg. Part Number
SFELB10M7KA00-B0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Filters (CERAFIL) for FM Receivers
Datasheet Download
SFELB10M7KA00-B0.pdf
Availability of SFELB10M7KA00-B0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFELB10M7KA00-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFELB10M7KA00-B0
Internal Part NumberEIS-SFELB10M7KA00-B0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SFELB10M7KA00-B0 today.
SeriesSFELB10M7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SFELB10M7KA00-B0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSFELB10M, SFELB10M7KA00-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFELB10M7KA00-B0 Details Description
Related parts for SFELB10M7KA00-B0
CAP TANT 10UF 15V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCM-I CLIP P datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG LC SC YEL datasheet.pdf