Murata Electronics North America SFELF10M7EA00-B0
SFELF10M7EA00-B0 picture photo
Mfg. Part Number
SFELF10M7EA00-B0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Filters
Brief Description
FILTER 10.7MHZ 330KHZBAND RADIAL
Datasheet Download
SFELF10M7EA00-B0.pdf
Availability of SFELF10M7EA00-B0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFELF10M7EA00-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFELF10M7EA00-B0
Internal Part NumberEIS-SFELF10M7EA00-B0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCeramic Filters
SeriesCERAFIL®, SFELF
PackagingBulk
Frequency10.7MHz Center
Impedance330 Ohm
Bandwidth330kHz
Insertion Loss4dB
Package / Case3-SIP, 2.50mm pitch
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.354" (9.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Filter TypeFM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFELF10M7EA00-B0
Related LinksSFELF10M, SFELF10M7EA00-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFELF10M7EA00-B0 Details Description
Related parts for SFELF10M7EA00-B0
RECT BRG 3PHA 1600V 110A MTK datasheet.pdf
IC DCP QUAD 10K 64TP 24SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 0.6A 8UMAX datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 99POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS .5MM SMD datasheet.pdf
LOW POWER NTSC/PAL/SECAM VIDEO D datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RING UNINSUL datasheet.pdf
4,7UF 63V 6,5X18MM 85C 10000H datasheet.pdf