Sullins Connector Solutions SFH21-PPPN-D15-ID-BK
SFH21-PPPN-D15-ID-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFH21-PPPN-D15-ID-BK
Brief Description
CONN HEADER .079" 30POS
Datasheet Download
SFH21-PPPN-D15-ID-BK.pdf
Availability of SFH21-PPPN-D15-ID-BK
QUANTITY
SFH21-PPPN-D15-ID-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH21-PPPN-D15-ID-BK
Internal Part NumberEIS-SFH21-PPPN-D15-ID-BK
SeriesSFH21
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge-
FeaturesFeed Through, Polarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH21-PPPN-D15-ID-BK
Related LinksSFH21-PPPN, SFH21-PPPN-D15-ID-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFH21-PPPN-D15-ID-BK Details Description
Related parts for SFH21-PPPN-D15-ID-BK
COMPUTER SNGLBD BL2600 256K FLSH datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X10.3MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC TRANS ARRAY 5X NPN 16-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 15A 8PSOP datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POWER TRANSFRMR 2CH MP CONTROLLR datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ10B datasheet.pdf
ASSYMINIPAK HDL15S12PRARECPTSC datasheet.pdf
CONN 2MM PLUG HOUSING 6DIN VERT datasheet.pdf