Sullins Connector Solutions SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207
SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207 picture photo
Mfg. Part Number
SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207
Brief Description
CONN HEADER .100" 24POS
Datasheet Download
SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207.pdf
Availability of SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207
QUANTITY
SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207
Internal Part NumberEIS-SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207
SeriesSFH210
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Polarizing Key
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207
SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207 Details Description
Related parts for SFH210-PPEC-D12-ID-BK-M207
DIODE MODULE 45V 240A HALF-PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 48VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 2W 1206 datasheet.pdf
8P PM PLUG VAL-U-LOK V0 datasheet.pdf
RES 182K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf