Sullins Connector Solutions SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207
SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207 picture photo
Mfg. Part Number
SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207
Brief Description
CONN HEADER .100" 50POS
Datasheet Download
SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207.pdf
Availability of SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207
QUANTITY
SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207
Internal Part NumberEIS-SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207
SeriesSFH210
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Polarizing Key
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207
SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207 Details Description
Related parts for SFH210-PPEC-D25-ID-BK-M207
TXRX ESD RS-485/422 2PORT 20SOIC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 39POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
LAPPING FILM ALUM OXIDE 8" DIA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC TXRX ETHERNET 48-QFN datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
ULTRA-LITE,RCPT,109,3,CS,AL SHEL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf