Sullins Connector Solutions SFH210-PPJC-D32-ID-BK
SFH210-PPJC-D32-ID-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFH210-PPJC-D32-ID-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN HEADER .100" 64POS
Datasheet Download
SFH210-PPJC-D32-ID-BK.pdf
Availability of SFH210-PPJC-D32-ID-BK
QUANTITY
SFH210-PPJC-D32-ID-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH210-PPJC-D32-ID-BK
Internal Part NumberEIS-SFH210-PPJC-D32-ID-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesSFH210
PackagingTray
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions64
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationIDC
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Polarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH210-PPJC-D32-ID-BK
Related LinksSFH210-PPJ, SFH210-PPJC-D32-ID-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFH210-PPJC-D32-ID-BK Details Description
Related parts for SFH210-PPJC-D32-ID-BK
RES SMD 6.04KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/2.8V 10DFN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.5A 210 MOHM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W SMBG datasheet.pdf
D4SL-N4NDA-DN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 22POS THRUHL datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf