Sullins Connector Solutions SFH213-PPJC-D15-ID-BK
SFH213-PPJC-D15-ID-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFH213-PPJC-D15-ID-BK
Brief Description
CONN SOCKET .100" 30POS
Datasheet Download
SFH213-PPJC-D15-ID-BK.pdf
Availability of SFH213-PPJC-D15-ID-BK
QUANTITY
SFH213-PPJC-D15-ID-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH213-PPJC-D15-ID-BK
Internal Part NumberEIS-SFH213-PPJC-D15-ID-BK
SeriesSFH213
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH213-PPJC-D15-ID-BK
Related LinksSFH213-PPJ, SFH213-PPJC-D15-ID-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFH213-PPJC-D15-ID-BK Details Description
Related parts for SFH213-PPJC-D15-ID-BK
DIODE MODULE 45V 160A TO249AA datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 26AWG TIN MTA100 IDC datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DUAL PCMCIA PWR SW 30-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 310VAC AXIA datasheet.pdf