Sullins Connector Solutions SFH213-PPVN-D10-ID-BK
SFH213-PPVN-D10-ID-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFH213-PPVN-D10-ID-BK
Brief Description
CONN HEADER .079" 20POS
Datasheet Download
SFH213-PPVN-D10-ID-BK.pdf
Availability of SFH213-PPVN-D10-ID-BK
QUANTITY
SFH213-PPVN-D10-ID-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH213-PPVN-D10-ID-BK
Internal Part NumberEIS-SFH213-PPVN-D10-ID-BK
SeriesSFH213
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge-
FeaturesFeed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH213-PPVN-D10-ID-BK
Related LinksSFH213-PPV, SFH213-PPVN-D10-ID-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFH213-PPVN-D10-ID-BK Details Description
Related parts for SFH213-PPVN-D10-ID-BK
CAP ALUM 18000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK HDR STR DR datasheet.pdf
CABLE SERIAL DB9F/F 10' GOLD datasheet.pdf
BOX PLSTC CLR/BLK 4.72"LX3.15"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 13UH 520MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
MODULE SCR 320A MAGN-A-PAK datasheet.pdf