Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S11-SC-BK
SFM210-LPPE-S11-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S11-SC-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header 11 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S11-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S11-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S11-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S11-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S11-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM210
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S11-SC-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S11-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S11-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S11-SC-BK
IC OPAMP GP 14MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
MODULE PROFLEX01 U.FL datasheet.pdf
CAP CER 500PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
SENSOR PROX M12 3W 2MM NO NPN datasheet.pdf
LADDER TIE: PVC OVER 316 STAINLE datasheet.pdf
CABLE 19POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB SOCKET MATCH EO datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.43UF RADIAL datasheet.pdf