Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S17-ST-BK
SFM210-LPPE-S17-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S17-ST-BK
Brief Description
Connector Header 17 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S17-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S17-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S17-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S17-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S17-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S17-ST-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S17-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S17-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S17-ST-BK
CONN RCA JACK METAL VERT RED PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 3.2KV 4000A DO200AE datasheet.pdf
AMP RFIC LNA E-PHEMT 18GHZ 0402 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 44POS 5A datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONICAL SHARP 0.5MM (0.02) datasheet.pdf