Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S29-ST-BK
SFM210-LPPE-S29-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S29-ST-BK
Brief Description
Connector Header 29 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S29-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S29-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S29-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S29-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S29-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S29-ST-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S29-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S29-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S29-ST-BK
CAP CER 470PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT KINK PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf