Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S37-ST-BK
SFM210-LPPE-S37-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S37-ST-BK
Brief Description
Connector Header 37 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S37-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S37-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S37-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S37-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S37-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions37
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S37-ST-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S37-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S37-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S37-ST-BK
IC SUPERVISOR MPU 100MA 16DIP datasheet.pdf