Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S45-SC-BK
SFM210-LPPE-S45-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S45-SC-BK
Brief Description
Connector Header 45 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S45-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S45-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S45-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S45-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S45-SC-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions45
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S45-SC-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S45-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S45-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S45-SC-BK
RES SMD 0.22 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 9 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 5A 6WSON datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
1 pF Off Capacitance, 1 pC Charge Injection, [15 V/12 V iCMOS⑩ Quad SPST Switches IC datasheet.pdf