Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S48-ST-BK
SFM210-LPPE-S48-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S48-ST-BK
Brief Description
Connector Header 48 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S48-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S48-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S48-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S48-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S48-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S48-ST-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S48-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S48-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S48-ST-BK
D 2 FOR MK 5/2 PA BG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OCTAL D-TYPE LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
RES 22 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
GALVANIZED PANEL FOR 16X12 ENCL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf