Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S11-ST-BK
SFM210-LPSE-S11-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S11-ST-BK
Brief Description
Connector Header 11 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S11-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S11-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S11-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S11-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S11-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S11-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S11-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S11-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S11-ST-BK
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
SENS PROX M12 8MM DC2W-NC UNSHLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 32TSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-11 AWG 0.375" (9.53mm) Crimp datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 14POS DR LOW P datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf