Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S20-ST-BK
SFM210-LPSE-S20-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S20-ST-BK
Brief Description
Connector Header 20 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S20-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S20-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S20-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S20-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S20-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S20-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S20-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S20-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S20-ST-BK
IC BUFF 18BIT NON-INV DL 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 4.8PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf