Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S28-ST-BK
SFM210-LPSE-S28-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S28-ST-BK
Brief Description
Connector Header 28 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S28-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S28-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S28-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S28-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S28-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S28-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S28-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S28-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S28-ST-BK
CONN FFC HEADER 7POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 1A ROCKER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.9A 120 MOHM SMD datasheet.pdf