Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S37-SD-BK
SFM210-LPSE-S37-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S37-SD-BK
Brief Description
Connector Header 37 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S37-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S37-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S37-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S37-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S37-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions37
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S37-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S37-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S37-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S37-SD-BK
CONN RECEPT 9POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 2A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KIT CAMERA INTEGRATION VS6X24 datasheet.pdf
DSUB 8W8 F SOD NM G50 datasheet.pdf
IC MMIC SWITCH SPDT 6-MINIMOLD datasheet.pdf
CRIMP DIE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf