Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S43-SC-BK
SFM210-LPSE-S43-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S43-SC-BK
Brief Description
Connector Header 43 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S43-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S43-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S43-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S43-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S43-SC-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions43
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)