Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S46-ST-BK
SFM210-LPSE-S46-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S46-ST-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header 46 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S46-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S46-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S46-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S46-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S46-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM210
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S46-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S46-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S46-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S46-ST-BK
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 10TMLF datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 418MA 400 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
POWER LINE COMMUNICATION SOM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
OSC XO 22.1184MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf