Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S48-ST-BK
SFM210-LPSE-S48-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S48-ST-BK
Brief Description
Connector Header 48 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S48-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S48-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S48-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S48-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S48-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S48-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S48-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S48-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S48-ST-BK
RES 10 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 500NH 20A 1.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC DAC 8-BIT VOUT 16MSOP datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf