Sullins Connector Solutions SFM315-LPGE-D26-SP-BK
SFM315-LPGE-D26-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM315-LPGE-D26-SP-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header 52 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM315-LPGE-D26-SP-BK.pdf
Availability of SFM315-LPGE-D26-SP-BK
QUANTITY
SFM315-LPGE-D26-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM315-LPGE-D26-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SFM315-LPGE-D26-SP-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM315
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions52
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM315-LPGE-D26-SP-BK
Related LinksSFM315-LPG, SFM315-LPGE-D26-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM315-LPGE-D26-SP-BK Details Description
Related parts for SFM315-LPGE-D26-SP-BK
RES ARRAY 4 RES 330K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
DIN-SIGNAL B064POS FD-C1-2 datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO220-3 datasheet.pdf