TT Electronics/BI SFN06VD10CBQLF7
SFN06VD10CBQLF7 picture photo
Mfg. Part Number
SFN06VD10CBQLF7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 6DFN
Datasheet Download
SFN06VD10CBQLF7.pdf
Availability of SFN06VD10CBQLF7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFN06VD10CBQLF7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFN06VD10CBQLF7
Internal Part NumberEIS-SFN06VD10CBQLF7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 13/Dec/2013
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSFN06VD
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors2
Number of Pins6
Power Per Element-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-DFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-SON
Size / Dimension-
Height-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFN06VD10CBQLF7
Related LinksSFN06VD, SFN06VD10CBQLF7 Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
SFN06VD10CBQLF7 Details Description
Related parts for SFN06VD10CBQLF7
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
IC MCU 32K FLASH 56-TQFN datasheet.pdf
KIT PROFESSIONAL STR7/STR9 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 3A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3POS 7.92MM datasheet.pdf