TT Electronics/BI SFN08B1002CBQLF7
SFN08B1002CBQLF7 picture photo
Mfg. Part Number
SFN08B1002CBQLF7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8DFN
Datasheet Download
SFN08B1002CBQLF7.pdf
Availability of SFN08B1002CBQLF7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFN08B1002CBQLF7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFN08B1002CBQLF7
Internal Part NumberEIS-SFN08B1002CBQLF7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 13/Dec/2013
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSFN08B
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-DFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-SON
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFN08B1002CBQLF7
Related LinksSFN08B10, SFN08B1002CBQLF7 Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
SFN08B1002CBQLF7 Details Description
Related parts for SFN08B1002CBQLF7
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 15A 24V datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 250KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CBL USB MICRO A MALE-B MALE 3M datasheet.pdf
AS-N-345 STOCK BAG OF 100/ datasheet.pdf
IC SYNC RECT CONTROLLER 8SOIC datasheet.pdf
LMZFL 5/11/135 3.5 GN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf